خرید سم مالاتیون

خرید سم مالاتیون

خرید سم مالاتیون چه مزایایی دارد؟ چرا باید در صنعت کشاورزی از حشره کش استفاده کرد؟ محصولات کشاورزی بطور مکرر و در فصل‎‌های مختلف سال در معرض خطر حمله حشرات مختلف قرار دارند. حمله حشرات در اغلب موارد منجر به ایجاد آسیب‎‌های جبران ناپذیری در محصولات کشاورزی و سود سالیانه کشاورز می‌‎شود.
برای جلوگیری از این امر چه باید کرد؟ بهترین راه حل استفاده از سموم مختلف کشاورزی نظیر سم حشره کش است. حشره کش انواع مختلفی دارد. ما در این مقاله از وبلاگ سروش باران قصد داریم به بررسی نوعی خاصی از حشره کش یعنی سم مالاتیون بپردازیم. اگر قصد خرید سم مالاتیون را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر می‎‌توانید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

حشره کش چیست؟

حشره کش‌‎ها مواد شیمیایی هستند که برای از بین یک یا چند گونه مختلف از حشرات در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می‌‎گیرند. به ‎طور کلی حشرات تهدیدی بزرگ برای محصولات کشاورزی محسوب می‌‏شوند زیرا به دو طریق می‌‎توانند به محصولات آسیب وارد کنند: مستقیم و غیر مستقیم.
مستقیم: خوردن برگ‌‎ها و سوراخ کردن ساقه‎‌ها، میوه‎‌ها و یا ریشه
غیر مستقیم: احتمال انتقال عفونت باکتریایی، ویروسی یا قارچی به محصول (انتقال بیماری از گیاهی به گیاه دیگر)
هر دو نوع آسیب، بر ظاهر و کیفیت محصولات اثر مستقیم دارد. ظاهر نامناسب و کیفیت نامطلوب میوه‌ها و محصولات کشاورزی سبب کاهش امکان فروش و سودآوری

خرید سم مالاتیون

فهرست مطالب

خرید سم مالاتیون - دیجی کلنگ

خرید سم مالاتیون

برای کنترل آفات و حشرات محصولات کشاورزی رعایت یک اصل الزامی است:
1) شناسایی حشره
2) نظارت بر فعالیت حشره
3) انتخاب روش‎ کنترل حشرات مناسب و کاربردی
4) ارزیابی نتایج
استفاده از حشره کش‎ یکی از بهترین راه حل‌‎ها برای محافظت از محصول می‌‎باشد. به کمک حشره کش‌‎های کاربردی نظیر سم مالاتیون می‌‎توان این چالش را تا حد مناسبی مدیریت کرد. بطور کلی حشره کش‌‎ها در صنعت کشاورزی به دو گروه کلی تقسیم می‎‌شوند:

تماس با کارشناس فروش: 02153857
حشره کش سیستمیک

حشره کش سیستمیک نوعی از حشره کش است که توسط گیاه جذب شده و در سراسر آن منتقل می‎شود. بنابراین پس از جذب سم، بخش عمده‌‎ای از گیاه سمپاشی شده برای حشرات سمی است. این نوع از حشره کش برای کنترل حشراتی که از بافت گیاهی تغذیه می‎کنند بسیار مفید و کاربردی است. حشره کش‌‎های سیستمیک را می‎توان برای کنترل حشرات مکنده یا جونده مانند شته‌‎ها، کاترپیلارها و نماتدهای ریشه استفاده کرد. قابل ذکر است که حشره کش سیستمیک به دلیل عملکردی که دارد برای هر دو گروه حشرات مضر و حشرات مفید سمی است. به همین دلیل ممکن است به حشرات غر هدف نیز آسیب وارد کند.

حشره کش تماسی

حشره کش تماسی نوعی حشره کش است که هنگام تماس مستقیم با حشرات منجر به از بین رفتن آن‎ها می‌شود. حشره کش تماسی به پوست حشره نفوذ کرده و در نهایت منجر به مسمومیت و مرگ می شود. حشره کش تماسی برای از بین بردن حشراتی مانند شته‌‎ها که سطح گیاه را سوراخ می‎کنند تا آب آن را بمکند کاربردی هستند.

سم مالاتیون چیست؟

سم مالاتیون یکی از انواع حشره کش در صنعت کشاورزی می‎باشد. سم مالاتیون یک حشره کش ارگانوفسفره غیرسیستمیک می‎باشد و به‎ طور گسترده برای از بین بردن حشراتی که به محصولات کشاورزی، میوه‌ها، سبزیجات، آجیل و غلات، محصولات برداشت شده، محصولات ذخیره شده در انبار و… آسیب می‌رسانند، کاربردی می‌باشد. سم مالاتیون برای موجودات آبزی سمی و خطرناک است درحالیکه سمیت نسبتاً کمی برای پرندگان و پستانداران دارد.
سم مالاتیون با ایجاد اختلال در سیستم عصبی حشرات باعث از بین رفتن آن‎ها می‎‌شود. هنگامی که عصب‎‌های سالم به یکدیگر سیگنال می‎‌فرستند، یک پیام رسان شیمیایی ویژه برای ادامه دادن پیام، از یک عصب به عصب دیگر منتقل می‎‌شود. هنگامی که یک آنزیم در فضای بین اعصاب آزاد می‌‎شود، سیگنال عصبی متوقف می‎‌شود. مالاتیون به آنزیم متصل می‌‎شود و از توقف سیگنال عصبی جلوگیری می‎‌کند. این امر سبب می‎‌شود تا اعصاب بدون توقف به یکدیگر سیگنال دهند. که این خود منجر به ایجاد اختلال در حرکات طبیعی حشرات و تنفس شده که در نهایت منجر به مرگ می‌‎شود.
هنگام سمپاشی مزرعه به کمک سم مالاتیون بهتر است جوانب احتیاط را به دقت رعایت کنید زیرا ممکن است با اندکی سهل انگاری دچار مسمومیت‌‎های خفیف تا شدید شوید. سم مالاتیون می‌‎تواند از طریق تنفس، پوست و… منجر به مسمومیت افراد شود. در صورت تنفس سم بهتر است فورا در معرض هوای آزاد قرار بگیرید. همچنین اگر سم با پوست یا لباس شما برخورد کرد، بهتر است سریعا محل آلوده را بشویید. مسمومیت با سم مالاتیون می‎تواند با نشانه‎‌هایی نظیر احساس تهوع یا استفراغ، لرزش عضلانی، گرفتگی عضلات، ضعف، تنگی نفس، کند شدن ضربان قلب، سردرد، درد شکم و اسهال همراه باشد.

مزایای استفاده و خرید سم مالاتیون

حشره کش ابزار اصلی کنترل جمعیت حشرات غیر مفید و آسیب‌زا در صنعت کشاورزی می‎باشد. ‎در اینجا قصد داریم به بررسی مزایای حشره کش به ویژه مزایای خرید سم مالاتیون بپردازیم.

  • حشرات با حمله به محصولات کشاورزی و مزارع، باعث آسیب رسیدن به آن‎ها می‎‌شوند. که این امر می‎تواند منجر به آسیب‎‌های اقتصادی و ضرر و زیان مالی شود. خرید سم مالاتیون می‎‌تواند این مشکل را تا حد زیادی کاهش دهد.
  • بطور کلی حشره کش می‌‎تواند کیفیت محصولات کشاورزی را بهبود ببخشد، عملکرد مزرعه را افزایش دهد و سود شما را تضمین کند.
  • سمپاشی حشره کش آسان است و شما می‎‌توانید ظرف مدت چند ساعت کنترل گسترده‌ای را برای محصولات کشاورزی فراهم کنید.
  • بسیاری از حشره کش‌ها از محصولات و گیاهان در برابر چندین گونه از حشرات محافظت می‎‌کنند که این خود می‎‌تواند هزینه خرید سم کشاورزی را تا حد زیادی کاهش دهد.
خرید سم مالاتیون - دیجی کلنگ

خرید سم مالاتیون؛ خرید از سروش باران

در این مقاله از وبلاگ سروش باران به بررسی یکی از موثرترین حشره کش‎‌های صنعت کشاورزی یعنی سم مالاتیون پرداختیم. شما می‎توانید برای خرید سم مالاتیون (بصورت حضوری و یا آنلاین) و استعلام قیمت با کارشناسان ما در سروش باران در ارتباط باشید.
سروش باران یکی از بهترین تولید کننده‎‌های ابزار و تجهیزات کشاورزی و باغبانی، فروش سم و… در ایران می‌باشد. شما می‎توانید برای خرید انواع تجهیزات مورد نیاز کشاورزی و باغبانی نظیر کودهای کشاورزی، بهترین کود برای درختان میوه، انواع سموم کشاورزی نظیر علف‎‌کش، حشره کش (خرید سم مالاتیون)، آفات کش و…، ابزار موتوری، ابزار آبیاری، ابزار باغبانی، سمپاش‎ها و… به سروش باران مراجعه کنید. تیم سروش باران متعهد است که با کیفیت‎‌ترین محصولات را در کوتاه‌‎ترین زمان و با پشتیبانی عالی به شما عزیزان عرضه کند. تعهد، پاسخگویی به موقع، مسئولیت پذیری و ارائه خدمات درست و کارآمد از اهداف ما در این زمینه می‌باشد و ما همواره می‌کوشیم که بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم. بزرگ‌ترین هدف ما ارائه‌ی بستری مناسب و ایده آل برای کشاورزان و باغداران است تا بتوانند تمامی ابزارهای مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تهیه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 و پنج شنبه از ساعت 8:30 تا 12:00 با شماره تلفن 02153857 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره خرید و پاسخگویی در سریعترین زمان ممکن
از طریق شماره تماس 02153857 تماس حاصل فرمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت‌ها و خرید انواع تجهیزات کشاورزی با کارشناسان فروش ما
×