خرید سم پرمترین

خرید سم پرمترین

خرید سم پرمترین چه مزایایی دارد؟ چرا استفاده از سموم در کشاورزی ضرورت دارد؟ هر ساله گیاهان، میوه ها و محصولات کشاورزی درگیر مشکلاتی نظیر حمله حشرات، آفات مختلف، رویش علف های هرز در زمین های کشاورزی و… هستند. تمامی این موارد بر کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی اثر بسیار زیادی دارند.
در واقع می توان گفت که گیاهان برای رشد و بقا علاوه بر آب، مواد مغذی و خاک حاصلخیز برای جلوگیری از کاهش کیفیت، به سموم کشاورزی نیز نیاز دارند. انواع سموم کشاورزی عبارت است از: حشره کش، علف کش، قارچ کش، لارو کش و… . سم پرمترین یکی از انواع حشره کش های کاربردی در صنعت کشاورزی می باشد.
در این مقاله از وبلاگ سروش باران قصد داریم به بررسی مزایای خرید سم پرمترین، علائم مسمومیت با این سم و… بپردازیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه مقاله همراه ما باشید.

سم پرمترین چیست؟

قبل از بررسی چیستی پرمترین و مزایای خرید سم پرمترین، بهتر است نگاهی اجمالی به حشره کش ها در صنعت کشاورزی داشته باشیم. به هر ماده سمی و غیر سمی که توانایی از بین بردن و مهار جمعیت حشرات را داشته باشد، سم حشره کش می گویند. سموم حشره کش کاربردهای متفاوتی دارند و در مکان های مختلفی نظیر مصارف صنعتی، خانگی، کشاورزی و… مورد استفاده قرار می گیرند. سم پرمترین نوعی حشره کش است که در صنعت کشاورزی کاربرد فراوانی دارد.
پرمترین یک حشره کش از خانواده پیرتروئیدها می باشد. پیرتروئیدها مواد شیمیایی مصنوعی هستند که مانند عصاره های طبیعی گل داوودی عمل می کنند. پرمترین می تواند طیف وسیعی از آفات مانند کک، کنه، سوسک، مگس و پشه را از بین ببرد. 

خرید سم پرمترین-سروش باران
سم پرمترین

خرید سم پرمترین

فهرست مطالب

سم پرمترین چیست-سروش باران
سم پرمترین

محصولات دارای پرمترین معمولا حاوی پیپرونیل بوتاکسید (PBO) هستند. PBO اثر گذاری سم پرمترین برای کنترل حشرات را تا حد زیادی افزایش می دهد. محصولات حاوی سم پرمترین اغلب برای کنترل حشرات در صنایع مختلف نظیر صنایع تولید غذا، چمن‌های زینتی، پرورش دام‌ ها و حیوانات خانگی، ساختمان سازی و… کاربرد دارند. سموم حشره کش بر اساس مواد شیمیایی، عملکرد سم شناسی و یا نحوه نفوذ، به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. برخی از روش های نفوذ سم به بدن حشره عبارت است از: مسمومیت به کمک بلع سم، مسمومیت ناشی از استنشاق و مسمومیت هنگام تماس حشره با سم. سم پرمترین نوعی سم گوارشی و تماسی است . این بدان معناست که پرمترین به دو صورت مختلف عمل کرده و به همین دلیل اثر گذاری فوق العاده ای دارد.

تماس با کارشناس فروش: 02153857

سم پرمترین و سایر پیرتروئیدها با تحریک بیش از حد سیستم عصبی حشرات عمل می کنند. این سم حشره کش، ابتدا بر روی سیسم عصبی اثر می گذارد، سپس با ایجاد تداخل در کانال ‌های سدیم عملکرد نورون‌ ها را مختل کرده و باعث اسپاسم ماهیچه‌ ها می‌ شود. در نهایت این اسپاسم منجر به فلج و مرگ حشرات می شود.

مزایای خرید سم پرمترین

استفاده از آفت کش ها در صنعت کشاورزی مزایای بی شماری دارد. در اینجا قصد داریم به بررسی مزایای خرید سم پرمترین بپردازیم. برخی از مزایای این سم عبارت است از:

یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از سموم کشاورزی نظیر سم حشره کش پرمترین، کنترل آفات و بیماری های مضر می باشد. سالانه بخش عمده ای از زمین ها و محصولات کشاورزی به دلیل حمله حشرات، آلوده شده و از بین می روند. این امر علاوه بر کاهش محصولات کشاورزی منجر به خسارت های جبران ناپذیر اقتصادی نیز می شود. برخی از مطالعات نشان می دهند که عدم استفاده از انواع سموم کشاورزی نظیر حشره کش در صنعت کشاورزی منجر به کاهش 78 درصدی تولید میوه، کاهش 54 درصدی تولید سبزیجات و کاهش 32 درصدی گندم می شود. این امر می تواند باعث بروز کمبود مواد غذایی، افزایش گرسنگی و سو تغذیه در سراسر جهان شود.

همانطور که گفتیم از آنجایی که آفات و بیماری ها به طور قابل توجهی عملکرد محصول را کاهش می دهند، آفت کش ها راهی موثر برای غلبه بر کمبود مواد غذایی هستند.

یکی از بارزترین مزایای استفاده از انواع سموم کشاورزی نظیر سم حشره کش پرمترین، مزایای اقتصادی آن ها می باشد. استفاده از سموم کشاورزی علاوه بر اثر مثبت بر شرایط اقتصادی کشاورزان، بر کاهش هزینه مواد غذایی نیز اثر گذار است. تولید محصولات غذایی بیشتر به کمک سموم کشاورزی سبب کاهش محسوس قیمت مواد غذایی شده و افراد بیشتری می توانند به مواد غذایی با کیفیت دسترسی داشته باشند.

آیا سم پرمترین برای سایر جانداران خطرناک است؟

یکی از دغدغه های افراد هنگام خرید سم پرمترین، مسمومیت ناشی از سم برای انسان ها، حیوانات و حشرات غیر هدف می باشد. قابل ذکر است که سم پرمترین برای برخی از حشرات غیر هدف نظیر زنبورهای عسل، ماهی ها و بی مهرگان آبزی به دلیل اختلال در کانال های سدیم بسیار سمی است.
در واقع می توان گفت که به طور کلی، پستانداران در مقایسه با حشرات کمتر به پرمترین حساس هستند زیرا کانال های سدیم آن ها نسبت به پیرتروئیدها حساسیت کمتری داشته و در صورت ابتلا به مسمومیت با پرمترین، سریعتر بهبود می یابند. همچنین، پستانداران به دلیل اندازه بدن بزرگ ‌تر و قابلیت ‌های متابولیکی بیشتر، احتمالاً پیرتروئیدهایی مانند پرمترین را قبل از اینکه بر سیستم عصبی تأثیر بگذارند متابولیزه می‌ کنند.

عوارض سم پرمترین بر بدن انسان

یکی از مواردی که هنگام استفاده از سموم کشاورزی نظیر سم پرمترین ممکن است دردسر ساز شود، مسمومیت ناشی از سم برای انسان ها می باشد. ممکن است افراد با خوردن سم، تنفس در فضای آلوده، تماس با سم و یا جسم مسموم و… دچار مسمومیت شوند. قابل ذکر است که خوردن و یا استنشاق سم، مسمومیت شدیدتری نسبت به آلودگی با تماس دارد. برخی از علائم مسمومیت با سم پرمترین عبارت است از:

  • مسمومیت از طریق تماس با سم: سوزش، خارش و یا احساس سوزن سوزن شدن
  • مسمومیت از طریق خوردن سم: گلودرد، درد شکمی، حالت تهوع و استفراغ
  • مسمومیت از طریق استنشاق سم: سوزش در بینی و ریه ها، مشکل در تنفس، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ

عمدتا علائم مسمومیت 3 تا 4 ساعت پس از مصرف سم، از بین می روند و سم از طریق ادرار از بدن دفع می شود. اما بهتر است بلافاصله پس از مشاهده علائم مسمومیت و جلوگیری از خطرهای احتمالی به پزشک مراجعه کنید.

هنگام استفاده از سم پرمترین به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

در اینجا قصد داریم به بررسی نکات مهم هنگام خرید سم پرمترین و یا استفاده از آن بپردازیم. برخی از این نکات عبارت است از:

قبل از استفاده از سموم کشاورزی بهتر است برای کاهش خطرات احتمالی، نکات و دستورالعمل های ذکر شده بر روی بسته بندی محصول را به دقت مطالعه کنید.
فقط از دوز مجاز و میزان توصیه شده استفاده کنید. استفاده بیش از حد و یا کمتر از دوز مجاز می تواند عملکرد سم را بطور کلی مختل کرده و یا باعث بروز مسمومیت های شدید شود.
بهتر است برای سمپاشی از سمپاش های توصیه شده و مناسب استفاده کنید. قبل از اعمال سم نیز سمپاش را از نظر نشتی، سالم بودن و… بررسی کنید و در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه، اقدام کنید.

خرید سم پرمترین-سروش باران

بهتر است عملیات سمپاشی در روزهایی با شدت باد کمتر انجام شود.
هنگام سمپاشی بهتر است از ماسک، دستکش، عینک مخصوص و… استفاده کنید. همچنین بهتر است لباس های آلوده را بصورت جداگانه با میزان کافی مایع شوینده و یا صابون بشویید.
در صورت تماس با سم حتما محل آلوده شده را با آب و شوینده تمیز کنید. در صورت مشاهده علائم مسمومیت نیز به پزشک مراجعه کنید.

خرید سم پرمترین؛ سروش باران

در این مقاله از وبلاگ سروش باران به بررسی خرید سم پرمترین، مزایای استفاده از این سم، عملکرد سم و… پرداختیم. همانطور که گفتیم استفاده از انواع سموم کشاورزی نظیر حشره کش برای پرورش محصولات کشاورزی و میوه های با کیفیت ضرورت دارد. شما می توانید برای خرید سم پرمترین و استعلام قیمت، با کارشناسان ما در سروش باران در ارتباط باشید.
سروش باران یکی از بهترین تولید کننده ‎‌های ابزار و تجهیزات کشاورزی و باغبانی در ایران می باشد. شما می ‎توانید برای خرید انواع تجهیزات مورد نیاز کشاورزی و باغبانی نظیر کودهای کشاورزی (کود ارگانیک، کود شیمیایی، کود آلی و…)، انواع آفت کش و سموم کشاورزی نظیر علف‎‌ کش، انواع سم حشرات، لارو کش و…، ابزار موتوری، ابزار آبیاری، ابزار باغبانی، سمپاش ‎ها و… به سروش باران مراجعه کنید.
تیم سروش باران متعهد است که با کیفیت ‎ترین محصولات را در کوتاه ‎ترین زمان و با پشتیبانی عالی به شما عزیزان عرضه کند. تعهد، پاسخگویی به موقع، مسئولیت پذیری و ارائه خدمات درست و کارآمد از اهداف ما در این زمینه می ‌باشد و ما همواره می‌ کوشیم که بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم. بزرگترین هدف ما در سروش باران ارئه‌ی بستری برای کشاورزان و باغداران است تا بتوانند تمامی ابزارهای مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و مناسب ‌ترین قیمت تهیه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می ‌توانید شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 و پنج شنبه از ساعت 8:30 تا 12:00 با شماره تلفن 02153857 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره خرید و پاسخگویی در سریعترین زمان ممکن
از طریق شماره تماس 02153857 تماس حاصل فرمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت‌ها و خرید انواع تجهیزات کشاورزی با کارشناسان فروش ما
×